Aşı Stantlarına Vatandaşlar Yoğun İlgi Gösterdi

Okunma: 9355
Tatvan 9 Temmuz 2021 18:38
Videoyu Aç Aşı Stantlarına Vatandaşlar Yoğun İlgi Gösterdi
A
a

Tatvan İbadullah Camii ve Saadet Camii önünde kurulan Covid-19 Aşı Uygulama Standı’na vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Bitlis İl Sağlık Müdürlüğü'nün koronavirüs (Covid-19) ile mücadele ve Covid-19 aşısı uygulama çalışmaları sürüyor. Çalışmalar kapsamında Tatvan ilçe merkezindeki İbadullah Camii ile Saadet Cami ve Tatvan Kaymakamlığı bahçesinde Covid-19 Aşı Uygulama Standı kuruldu.

Cuma namazı sonrası cami önlerinde kurulan aşı standına gelen imam ve cemaat, Covid-19 aşısı oldu. Sağlık görevlileri tarafından uygulanan aşı çalışmalarına vatandaşlar yoğun katılım gösterdi.

Aşı uygulama çalışması hakkında gazetecileri bilgilendiren Aşı Birimi Sorumlusu Hatice Kıray, “Artık randevusuz aşı programına geçildi. Bunun için alanların yoğun olduğu bölgelerde aşı stantları kuruldu. Şuan çarşı merkezindeki İbadullah Camii ve Tatvan Devlet Hastanesi karşısındaki Saadet Cami ile Tatvan Kaymakamlığı bahçesinde aşı stantlarımız mevcut. Bugün Cuma namazı çıkışında yoğunluk oldu. İnsanları hem aşı hakkında bilgilendiriyoruz, hem de aşı oranında artış için insanları yönlendirmeye çalışıyoruz. Aşımızla ilgili lojistik bir sıkıntımız yok. İnsanların randevu oluşturmak için herhangi bir problem yaşamadan herkesi aşı olmaya davet ediyoruz. Aşı olmadan bu hastalıktan, virüsten kurtuluşumuzun gerçekleşmeyeceğini gördük zaten. Şuan bizim en büyük hedefimiz aşı ve herkesi aşıya davet ediyoruz. Herkesin bu konuda bilinçlenmesini ve herkesin birbirini yönlendirmesini talep ediyoruz” dedi.

Covid-19 aşısını yaptıran Kemal Açar, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bildirdiği “aşımızı olalım” kampanyasına katıldıklarını söyleyerek, aşı olduğunu ve herkesi aşı olmaya davet etmek istediğini belirtti.

Cami önündeki stantta aşı olan Enes Tarlan ise, “Biontech aşımızı olduk hayırlısıyla. İnsanların içinde çok bulunduğumuz için bütün arkadaşlarımızı davet ediyoruz. İnşallah vatanımıza, milletimize hayırlı olur. Bulaştırmadan bu aşıyı hepimiz olalım, kurtulalım bu illetten. Rabbim yardımcımız olsun” dedi.

Kaynak : Turgut HÜSEYNİ
WHATSAPP İHBAR HATTI
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat