Bitlis Belediyesi Personellerine Covid-19 Aşısı Yapıldı

Okunma: 6801
Bitlis 22 Haziran 2021 23:57
Videoyu Aç Bitlis Belediyesi Personellerine Covid-19 Aşısı Yapıldı
A
a

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 16 Haziran tarihinde müjdelediği “Yerinde Aşı Uygulaması” kapsamında, Bitlis Belediyesi personellerine Covid-19 aşısı yapıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 16 Haziran tarihinde müjdelediği “Yerinde Aşı Uygulaması” kapsamında, Bitlis Belediyesi personellerine Covid-19 aşısı yapıldı.

Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, yaptığı açıklamada, mesai saatinin başlaması ile hizmet binası içinde bulunan sağlık ünitesinde personelin sıra ile aşı olmaya başladığını belirtti.

Bitlis İl Sağlık Müdürlüğü ekibine teşekkür eden Başkan Tanğlay, şunları kaydetti; "Sağlık çalışanlarımız tüm personelimizi şu anda ana binamızda aşılamaya başladı. Biz de belediye olarak sağlık kurumlarımıza ve çalışanlarımıza en büyük desteği veriyoruz. Çöp toplama, cenaze hizmetleri, yol yapımı gibi ekiplerimiz gece gündüz çalışıyorlar. Bu kapsamda da aşılamaların yapılması çok önemli. 1-2 gün içerisinde bu çalışmayı tamamlayacağız."

Sağlık Bakanlığı'nın 81 ilde çok hızlı bir şekilde aşılama kampanyası başlattığını belirten Başkan Tanğlay, "İlimizde de bu kampanya devam ediyor. Bugün de belediyemizde çalışan işçi ve memur kardeşlerimiz ile birlikte aşı oluyoruz. Aşı olmaya insanları teşvik etmek için bizlerin önder olması gerekiyor. Sağlık Bakanımızın da dediği gibi bu yaz maske takacağımız son yaz olacak. Bu sıkıntılı günlerimizi ancak aşılama ile atlatacağız. Biz de buna inanıyor ve belediye personeli olarak aşımızı yaptırıyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak : Turgut HÜSEYNİ
WHATSAPP İHBAR HATTI
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat