Havamızı Aldık!!!

Okunma: 4849
Bitlis 4 Şubat 2018 16:25
Videoyu Aç Havamızı Aldık!!!
A
a

Partisinin il kongresine katılmak üzere Bitlis’e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu defa da son 15 yıldır her ziyaretinde olduğu gibi şehirde coşku yaşattı.

Vatandaşla kurduğu sıcak diyalog, gündemle ilgili cesur, kararlı, doğruyu ve inandığını açıkça dile getiren çarpıcı sözleri ve liderliğine duyulan hayranlık, Bitlisli ’den aynı teveccühle karşılık buldu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, Bitlis’e 16 Nisan’da yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde verdiği destekten ötürü teşekkür ederken, 2019 seçimlerinde teşkilatın ana kademe yöneticileri ile partililerden sıkı çalışma sözü aldı.
BİTLİS ÖZELİNDE NELER VAR?
Bitlis özeline dönersek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın günlerdir beklenen Bitlis ziyareti ‘müjdesiz’ sona erdi.
Şehre bugüne kadar yapılan yatırımlardan bahseden Erdoğan, teşvik ve lojistik sıkıntılarının çözüleceği, ayrıca turizm potansiyelinin artırılması için adım atılacağı sözünü verdi.
Bitlis’in Ekonomik Beklentileri Raporu’nda ön sıralarda çıkan havaalanı talebinden hiç bahsetmedi. Erdoğan, bunun yerine Bitlis-Muş duble Karayolu’nun Bitlisli’lerin Muş havaalanına ulaşımda sıkıntı yaşamayacağını ifade etti.
SALONDAN DA HİÇ TALEP OLMADI
Salonu dolduran ve Erdoğan’ı büyük coşkuyla karşılayan kalabalık tarafından da havaalanı dahil hiçbir başkaca yatırım talebinin dillendirilmemesi dikkat çekti. Bir kaç kişinin bu yöndeki girişimi ise yeri ve zamanı uygun olmadığı gerekçesiyle önlendi.
TALEPLER SAHAYA YANSIMADI
Netice olarak; günler öncesinden AK Parti il ve ilçe Merkezi’nin hazırladığı Bitlis’in beklentilerini içeren raporda öne çıkan (havaalanı örneğinde olduğu gibi) yatırım taleplerinin sahaya yansımadığı görüldü.
Bir önceki yorumumuzu hatırlayanlar olacaktır; özellikle Bitlisli’nin taleplerinde ilk sıralara yerleştirdiği ‘havaalanı’ mevzusunda yereldeki mevcut tablonun nasıl bir sonuç çıkaracağını merak ettiğimizi söylemiştik. Bugün bu merakımızı gidermiş olduk.
Diyeceğim odur ki, Dünya lideri Cumhurbaşkanımızı Bitlis’te ağırlamak onur ve gurur verdi. Beklediğimiz müjdeleri alamasak ta Bitlis için mücadele ve umutlar devam edecek.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Vatandaşlarımız tarafından coşkuyla karşılandı ve Bu coşku karşısında ilimizden memnun ayrılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan umarım İlimizin başlıca taleplerinden biri olan havaalanı için girişimleri olacaktır.Turgut Hüseyni
Bitlis Olay

 
WHATSAPP İHBAR HATTI
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat