İhsan Bingöl Tatvan Eso Başkan Adaylığını Açıkladı

Okunma: 11630
Tatvan 4 Ocak 2022 03:59
Videoyu Aç İhsan Bingöl Tatvan Eso Başkan Adaylığını Açıkladı
A
a

23 Ocak'ta yapılacak olan Tatvan Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerinde Tatvan’ın dürüst mütevazi ve girişken yapısıyla bilinen İhsan Bingöl geniş katılımın sağlandığı toplantıda adaylığını açıkladı.

Bingöl'ün Tatvan Mavi Beyaz Restoranda düzenlediği programda yaptığı açıklama şöyle;
"Değerli yol arkadaşlarım, kıymetli basın mensupları ve saygıdeğer misafirler.
Sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum.
Hepiniz hoş geldiniz.
Ben İhsan Bingöl. 1980 Tatvan doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Tatvan’da tamamlayıp, Lisans eğitimim için Eskişehir Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde okudum.
2001 yılından beri faal olarak Tatvan’da esnaflık yapmaktayım.
Değerli esnaf ve sanatkar arkadaşlar,
Bizler esnaflar olarak tarihin neredeyse en zor ve en sert dönemini yaşadığımız bu süreçte, sizlere daha yakın olmak ve tüm bu olumsuzlukların üstesinden gelmek için, özellikle görev bilinci, hizmet aşkıyla donanımlı genç ve dinamik yönetim kadromuzla ve tüm esnaflarımızla eşit, adaletli ve şeffaf bir şekilde odamızı yönetmeye talibiz.
Değerli esnaf ve sanatkar arkadaşlar,
Son yıllarda ülkemizin yaşadığı ekonomik sıkıntılar, özellikle uzun süren pandemi sürecinin yaşattığı olumsuzluklardan en fazla etkilenenlerden biri de kuşkusuz esnaf ve sanatkarlardır.
Biz yönetim olarak kararlı bir şekilde tüm bu olumsuzlukların üstesinden geleceğimize dair sizlere söz veriyoruz.
Değerli arkadaşlar.
Biz yönetim olarak Tatvan’ımızın kalbi sayılan sanayi esnaflarımızın ve merkezde bulunan esnaflarımızın sorunlarını biliyoruz.
Bahane üretmeden kararlı bir şekilde bu sorunları çözmeye geliyoruz.
Fiyat artışlarından dolayı alım gücünün azalması, ucuz malzeme tedariği, özellikle pandemi sürecinde esnafın haftalarca hatta aylarca kapalı kalması, zincir marketlerin neden olduğu haksız rekabet, esnafımızı neredeyse kepenk kapatmanın eşiğine kadar getirmiştir.
Özellikle bu süreçte Tatvanlı esnaflarımızın ilgili STK, Kurum ve Kuruluşlar tarafından destek bulamaması ve yalnız bırakılması bizi derinden yaralamıştır.
Ve biz bunları asla kabul etmiyoruz.
Tüm bu olumsuzlukların üstesinden gelmek, esnafımıza nefes olmak, tüm esnaf ve sanatkar kardeşlerimizin sabah kepengini mutlu bir şekilde açıp, akşam evine huzurlu bir şekilde dönmesi için,
Özü sözü bir olan, eser bırakan, sorun yaratan değil sorun çözen, okuyan, araştıran, esnafların gereksinimlerinin ne olduğunu anlayan, mazeret konuşmak yerine sonuca giden, şeffaf, el uzatan, varlığını hissettiren, olumlu enerji veren, sadece seçim sürecinde değil, görevin ilk gününden son gününe kadar çalışan, üreten, çabalayan, emek veren ilkelerimizle,
23 Ocak 2022 tarihinde yapılacak olan Tatvan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlık seçiminde deneyimli ve genç kadromuzla yönetime talibiz.
Değerli arkadaşlar,
Yukarıda da belirttiğimiz gibi, bizler Tatvan esnaflarımızın sorunlarını biliyoruz.
Bu sorunları gidermek, eksikleri tamamlamak ve Odamızı daha iyi yerlere getirmek, tamamen esnaflarımızın menfaatine olan 18 maddelik proje hazırladık.
Yönetimiz ile birlikte hazırlamış olduğumuz projelerimizi sizlere sunmak istiyoruz.
PROJELERİMİZ
 1. Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) ve uygun kamu kuruluşlarıyla birlikte finansman ortaklığı sağlayacağız.
 1. Oda gelir fazlalığı ile KOSGEP desteği dışında kalmış uygun yatırım fikirlerine gerekli sermaye desteği verilerek, iş fikri olan esnaf adaylarımıza destek olacağız.
 1. Kurumsal zincir marketlere karşı yerel esnafın korunması için büyük toptancılar ve fabrikalar ile anlaşma sağlayıp daha ucuza ürün tedariği sağlayıp ve bunun için bir izlenme komitesi kuracağız.
 1. Kadın esnaflarımızı bir çatı altında toplayıp, yaşadıkları sorunları ve taleplerini odamıza ulaştırmaları için belirleyecekleri temsilcilerle sürekli istişare halinde olup, girişimci kadın esnaflarımıza tüm projelerinde destek olacağımızı beyan ediyoruz.
 1. Evinde el işlemesi yapan kadınlarımızın ürettikleri ürünleri bir pazar haline getirip, talep etmeleri halinde bir işletme kuracağız.
 1. Bayan kuaförlerimizin kendilerini daha fazla geliştirmeleri için profesyonel ekiplerle destek olup, kalifiyeli eleman yetiştirmek için eğitim alanları kuracağız.
 1. Zincir mağazalara dair, sattıkları ürünlerin kalite ve gramajlarını kontrol edip yerel esnaflarımıza karşı olan haksız rekabeti engellemek için Belediye Zabıta ekipleri ile birlikte sürekli denetimlere çıkacağız.
 1. Engelli esnaf ve sanatkarımızın aidat muafiyetini biliyoruz. Engelli esnaf ve sanatkar arkadaşlarımızdan aidat almayacağız.
 1. Düzenli olarak esnaflarımızı ziyarette bulunacağız.
 1. Tatvan’ımızın kalbi olan sanayi esnafımızın, kış aylarında büyük sıkıntılar çektiğini, yolarının kapandığını biliyoruz. Bununla ilgili Tatvan Belediyesi ile görüşmeler yapıp yolların sürekli açık kalması için gerekli olan çalışmaları yapıp, gerekirse sadece sanayi bölgesi için bir kar temizleme aracı tedarik edeceğiz.
 1. Sanayi bölgesindeki ışıklandırmaların yeterli olmadığını biliyoruz. Bunların düzeltilmesi ve onarılması için ilgili Kurum ve Kuruluşlar ile birlikte çalışmalar yapıp bu sorunu gidereceğiz.
 1. Her Ramazan ayında Tatvan esnafını harekete geçirerek, 500 esnaftan alıyoruz, 500-1000 ihtiyaç sahibine veriyoruz projemizi hayata geçireceğiz.
 1. Bakkal, Kasap, Berber, Terzi vb. esnaf kollarından oluşan esnaf komitesi oluşturacağız.
 1. Bitlis’imizin değerli işadamlarıyla esnaf sanatkarlarımız için istişarelerde bulunup, diyalog kanallarımızı daha etkin hale getireceğiz.
 1. Esnaf odamıza kayıtlı üyelerimizin kan gruplarına göre bir kan bankası oluşturup, acil durumlarda kan tedariğini kolaylaştıracağız.
 1. Mülki Amirlerimiz, tüm Kamu-Kuruluşlar ve STK’lar ile birlikte, esnaflarımızın menfaati doğrultusunda sürekli istişare ve iletişim halinde olacağız.
 1. Bir sigorta şirketi ile anlaşıp, esnaf ve sanatkar arkadaşlarımıza sigorta indirimi temin edeceğiz.
 1. Madde bağımlılığı kentimizde ciddi bir sorun. Önemli bir STK olan Tatvan Esnaf Odası bu sorunla ilgili de sosyal sorumluk gereği projeler geliştirmesini ve projelere ortak olmasını sağlayacağız.
Tüm Tatvan’ımız için Cenab-ı Allah’tan hayırlara vesile olmasını diliyorum.
Allah utandırmasın."
 
Kaynak : BİTLİS OLAY/Turgut Hüseyni
1000
icon
Esnaf 7 Ocak 2022 17:57

İhsan Bingölün kadrosuna baktığım da kaliteli genç tecrübeli yönetim kurmuş şahsen 1. Olacağından şüphem yok hayırlı olsun Başkan

0 0 Cevap Yaz
ahmet 5 Ocak 2022 10:00

ihsan bingöl kişiliği dürüstlüğüyle bilinen çok kaliteli biri TATVAN esnaf sanakarlar odası başkanlığına bence en iyi aday olduğuna inanıyorum

0 0 Cevap Yaz
Ali 4 Ocak 2022 15:28

Hayırlı uğurlu olsun. Girmiş olduğunuz bu yolda rabbim sizi utandırmasın her şey gönlünüzce olsun.

0 0 Cevap Yaz
Hakan 4 Ocak 2022 15:24

Gerçekten haber başlığı gibi mütevazı dürüst sevilen liyakatli temiz samimi bir esnaf ihsan.tatvan esnafına yakışır hizmet edecek biridir.hayirli uğurlu olsun

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ