Seyda Abdulkerim Çevik neden öldürüldü?

Okunma: 2728
Bitlis 19 Ocak 2020 23:56
Videoyu Aç Seyda Abdulkerim Çevik neden öldürüldü?
A
a

Bitlis'ten gün içerisinde çok önemli bir ölüm haberi geldi. Edinilen bilgilere göre Bitlis'in Güroymak ilçesinde yaşamış merhum Nakşibendî şeyhi Muhammed Ziyaeddin Hoca'nın torunu olan bölgenin tanınmış kanaat önderi Seyda Abdülkerim Çevik, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Bitlis'ten gün içerisinde çok önemli bir ölüm haberi geldi. Edinilen bilgilere göre Bitlis'in Güroymak ilçesinde yaşamış merhum Nakşibendî şeyhi Muhammed Ziyaeddin Hoca'nın torunu olan bölgenin tanınmış kanaat önderi Seyda Abdülkerim Çevik, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Olayın yaşanmasının ardından İçişleri bakanı Süleyman Soylu'nun da taziye mesajı yayınladığı Çevik neden öldürüldü?

Edinilen bilgiye göre olay, Erentepe Mahallesi'ndeki Muhammed Hafit Efendi Mescidi'nde meydana geldi. Y.Ş. isimli şahıs medreseye giderek bilinmeyen bir konudan dolayı burada görüştüğü Çevik'e silahla ateş açtı.

Ağır yaralanan Çevik, ambulansla kaldırıldığı Güroymak Devlet Hastanesi'nde müdahaleye rağmen kurtarılamayıp hayatını kaybetti.
Akşam saatlerinde otopsisi tamamlanan Çevik’in cenazesi hastane morgundan alınarak kar yağışı altında yaklaşık 5 bin kişinin katılımıyla tekbirler eşliğinde Şeyh Abdurrahmani Taği Kabristanında toprağa verildi. 

 

İşte cinayete ve Çevik'e ait ayrıntılar;

BÖLGEDE TANINMIŞ KANAAT ÖNDERLERİNDENDİ

 

Bitlis'in Güroymak ilçesinde yaşamış merhum Nakşibendî şeyhi Muhammed Ziyaeddin'in torunu ve bölgenin en tanınan kanaat önderlerinden Abdülkerim Çevik, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

ÖLDÜRÜLMESİNİN ARKASINDAKİ SIR PERDESİ NE?

Türkiye'de önceden de yaşanan İsmailağa Cemaati'ne mensup hocalardan Bayram Ali Hoca ve Hızır Ali hoca vakaları tekrardan akıllara geldi. Bir din aliminin neden öldürüldüğü hep tartışılırken aynı olayın bu kez de Nakşibendi ekolünün çok güçlü olduğu Bitlis'te yaşanması bu soruyu tekraradan hatırlattı.

Kaynak : HABER7
WHATSAPP İHBAR HATTI
1000
icon
Mehmet Cesim DEMİR 20 Ocak 2020 14:01

Derinden üzüntümüzüyle söylüyorum acı kaybımız var deyerli ilim ehline el kaldırması büyük günah işler ve suç işler bu bir suçtur herhangi bir mevzu deyil cehalet sonrada Gürme allahın naleti üzerlerine ulson Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah üstat Sohbetine duymadık seyda

0 1 Cevap Yaz
sedat 20 Ocak 2020 10:58

iyi araştırılması lazım. arkasında başka güçler olabilir. varsa bunların bulunup en ağır şekilde cezalandırılması gerekir.

0 0 Cevap Yaz
Ali Gök Bitlis istanbul 20 Ocak 2020 00:15

Başta yakinlari ve Bölgemiz deki bütün alimlerimiz ve yaşayan halkın başı sağolsun. 1 alim 1alem demektir. Ama 1 hatsiz cahil ve insanlıktan nasibini almamış şeref yoksunu 1alemi 1 alimi şehit etti.

0 0 Cevap Yaz
Muhittin 20 Ocak 2020 00:12

Allah kabul Etmesin ne istediler bu Âlimden Allah yolunda vatanına milletine bağlı bi Alimdi

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat