Tatvan'da Kar Temizleme Çalışması

Okunma: 21883
Tatvan 24 Aralık 2021 22:03
Videoyu Aç Tatvan'da Kar Temizleme Çalışması
A
a

Tatvan 4 gün süren yoğun kar yağışının ardından karla mücadele çalışması başlatıldı.

Tatvan Belediyesi ve karayolları ekiplerinin birlikte yürüttüğü çalışma kapsamında ilçe merkezindeki yollarda temizleme çalışmaları yapıldı. Yoğun kar yağışı ile 12 iş makinesi ve 40 personelin katılımıyla karla mücadele çalışması yürütüldü.  Tatvan çarşı merkezindeki Cumhuriyet Caddesi üzerindeki kar temizleme çalışmalarının 2 gün devam edeceğini belirten Tatvan Belediyesi Fen Müdürü Mesut Kaplan, trafik akışını aksatmamak ve vatandaşları mağdur olmamaları için ana cadde üzerindeki kar temizleme çalışmalarının geceleri yapılacağını söyledi.

Gazetecilere bilgi veren Kaplan “Kışın en ağır geçtiği ilçemizde karla mücadele ekiplerimiz 7/24 görev başında. Karla mücadele ekiplerimiz, ilçemizde kar yağışının meydana getirdiği olumsuzlukları ortadan kaldırmak, merkez ve kırsal mahallerimizde günlük yaşamın aksamaması için karla mücadele çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Karayolları 112. Şube Şefliği ve Belediyemiz zabıta müdürlüğüne bağlı ekiplerle birlikte ana cadde üzerindeki çalışmalarımız 2 gün sürecek. Zabıta Trafik ekipleri trafik akışlarını takip ederken, Karayolları ve belediyeye ait iş makineleri de kar temizleme çalışması yürütüyor. Çarşı merkezindeki karları alıp boş arazilere taşıyoruz ve böylelikle çarşı merkezini kardan temizlemeyi amaçlıyoruz" dedi.


Bitlis Olay Haber Ailesi Olarak İlçedeki Çalışmalarıyla Halkın Büyük Taktirini Kazanan Fen İşleri Müdürü Sayın Mesut Kaplan, Saha Amiri Ahmet Benzeş ve Fen İşleri Birimine Bağlı Bütün Ekibe Teşekkür Ederiz.


Kaynak : BİTLİS OLAY / TURGUT HÜSEYNİ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ